Hrad Kost

Kousek od obce Libošovice, kterou od nás dělí 15 km na jihozápad, se v části Podkost nachází gotický hrad.

Hrad Kost - exteriér II

Hrad Kost – exteriér

Psal se rok 1349, když Beneš z Vartemberka nechal v malebném údolí vybudovat hrad Kost. Jako mnoho českých hradů a zámků, i tento vystřídal několik majitelů během staletí. Mezi majitele patřily rody Biberštejnů, Lobkoviců, Valdštejnů či Černínů. Posledními majiteli se stal rod Flaminiových dal Borgo-Netolických, kterým byl za komunistického režimu hrad zabaven. V roce 1992 ho však vy-restituoval Giovanni Kinský dal Borgo, který hrad vlastní se svým bratrem Piem a na hrad přijíždí několikrát do roka z Itálie, kde žijí.

Dominantou hradu je vysoká, robustní věž, která je zvláštní tím, že z jednoho místa na nádvoří můžete zahlédnout všechny čtyři hrany.

Černá kuchyně

Hrad Kost - černá kuchyně

černá kuchyně – Hrad Kost

Pokud se rozhodnete Kost navštívit, stojí za to se podívat do černé kuchyně, která je zachovalá i s několika kuchyňskými nástroji a pecí, také se dozvíte, proč se jí vlastně říká černá.

Jste nadšenci do módy? Rozhodně si v jednom ze sálů prohlédněte slavnostní oblek, který jako malý chlapec nosil bratranec Giovanniho a Pia Kinských, Karel Schwarzenberg.

Plakánek

Nádvoří nabízí unikátní výhled na přilehlé, volně přístupné údolí Plakánek, které se nachází Hrad Kost - Rytířský turnajkolem řeky Klenice. Těžko bychom v Českém ráji našli krásnější údolí než toto, kde roste několik druhů chráněných rostlin a příroda je zde takřka netknutá. Údolí je místo opředené hned několika pověstmi a příběhy, které místní vypráví již po generace a jistě budou ochotni je sdělit i Vám.

Otevírací dobu a prohlídkové okruhy najdete na oficiálním webu hradu Kost.

Vstupenky
pokud jste ubytováni na Pladě, tak si vstupenky můžete objednat přímo na naší recepci.

 

Ukaž to všem 🙂Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

1 komentář u „Hrad Kost

  1. Pingback: Kost slaví 666 let! | PALDA - Rekreační středisko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.