Hrad Valdštejn

Lesní kámen, jak se Valdštejnu přezdívá, nás okouzlí už před branou. K té vede kamenný most se sochami v lidské velikosti.

Kamenný most se sochami

Kamenný most se sochami

Za branou kromě pozůstatků hradu stojí klasicistní dům, dvě kaple a hladomorna, tyto stavby jsou součástí hradu. Při procházce panstvím určitě narazíte na několik vyhlídek, z kterých se Vám naskytne pohled na blízké okolí. 

O expozice není nouze téměř v žádné stavbě. Nejzajímavějšími výstavami jsou archeologické nálezy a miniatury hradů a zámků v Českém ráji, které Vás mohou inspirovat k dalším výpravám.

Historie

Hrad Valdštejn

Hrad Valdštejn

Roku 1260 rod Markvarticů (později Valdštejnů) založil na skalní plošině hrad Valdštejn, který lákal mnohé. Kvůli své strategické poloze byl několikrát obléhán. Nejprve se o ukořistění hradu pokoušeli husité a poté potulní rytíři, kteří chtěli lehce zbohatnout.

 V 15. století byl hrad zcela opuštěn a zanechán svému osudu. Během staletí si příroda vybrala svou daň a lidé na hrad téměř zapomněli. V 18. století však Valdštejnové  svému sídlu znovu navrátili ztracený věhlas. Slávu později rozšiřovali i noví majitelé Lexové z Aehrenthalu, kteří nejenže vybudovali vyhlídky a lázně Sedmihorky, ale také díky nim se dnes můžete procházet po mnoha turistických trasách v okolí.

Návštěvu hradu můžete spojit s návštěvou zámku Hrubá Skála a Hruboskalským skalním městem.

Dnes je hrad Valdštejn majetkem města Turnova, od kterého se nachází jihovýchodně necelých 5 kilometrů. 

Kdy je Valdštejn přístupný veřejnosti najdete na oficiálním webu .

Vstupenky
Pokud jste ubytováni na Paldě, tak si vstupenky můžete objednat přímo na naší recepci.

Ukaž to všem 🙂Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.