Kam na výlet v Českém ráji

Několik tipů kam vyrazit na výlet je ukryto v následujících řádcích

Pokud se vydáte na dovolenou do Českého ráje, určitě budete chtít navštívit zajímavá místa, která se zde nachází. A že jich není málo.

Když řeknete Český ráj

tak vám určitě vytane na mysli mimo jiné Zámek Hrubá Skála a Hruboskalské skalní město. Jen o kousek dál leží hrad Valdštejn. Mezi nimi najdete Arboretum Bukovina. Určitě nesmíme zapomenout na Hrad Kost a přilehlé údolí Plakánek. Neméně známý je také zámek Humprecht v Sobotce.

Český ráj je i země z filmů

„Já si připadám jako v pohádce. Proč jako? Podívej se na tu krásu.“

To je replika z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny, kdy se táta Luboš s Vaškem nacházejí na vrcholu Dračího zubu uprostřed Českého ráje, rozhlížeje se vůkol. A má svatou pravdu.
Český ráj filmařům tak nějak učaroval a české filmy tu vznikali jeden za druhým. Ale i zahraniční produkce si našla cestu do Českého ráje. Takže o filmová místa zde není nouze a stačí je už jenom jít je objevovat.

Skály, skály, sem tam hrad

Již jsem zmínil jedno skalní město a tak je třeba připomenout další z nich a to Prachovské skály. Skal je v Českém ráji požehnaně a proto bych nechtěl zapomenout na skály Besedické, Klokočské a Betlémské. Mezi posledně zmiňovanými je největší jeskyně v Českém ráji Postojna. Také zde najdete zříceninu hradu Rotštejn.

Ale nejenom památky a skály jsou zde.

Děti určitě zaujme areál Šťastná země s nepřeberným množstvím atrakcí. Pro chlapy je v Borku pod Troskami Motomuzeum a v Újezdu pod Troskami Válečné muzeum.
Holčičky určitě nesmí zapomenout navštívit výstavu panenek v Rovensku pod Troskami a při té příležitosti se všichni mrknou na zvonici s obrácenými zvony. Kdo má rád podzemí tak by neměl vynechat Bozkovské dolomitové jeskyně.

A co uvidíte i z Paldy

Nejznámější památka a zároveň dominanta Českého ráje je dozajista hrad Trosky. Ten bezesporu patří k nejnavštěvovanějším památkám v kraji. Nezapomenutelný výhled na zmíněný hrad se vám naskytne i z terasy restaurace Palda.

Hrad Trosky a západ slunce

Tipy budou postupně doplňovány a přibude i jejich rozšířený popis.
Ukaž to všem 🙂Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

4 thoughts on “Kam na výlet v Českém ráji

  1. Pingback: Tipy na výlety v Českém ráji | Rekreační středisko PALDA

  2. Pingback: Jedete na školní výlet? | Rekreační středisko PALDA

  3. Pingback: 60 let CHKO Český ráj | PALDA - Rekreační středisko

  4. Pingback: 60 sad vstupenek zdarma | PALDA - Rekreační středisko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.