Vrch Tábor

Pokud máte rádi přírodu a hezké procházky, doporučujeme Vám navštívit Vrch Tábor, který se nachází necelých 10 km pěšky z Paldy.

Vrch se nachází nedaleko Lomnice nad Popelkou a jeho dominantou je Tichánkova rozhledna, ze které je vidět do širokého okolí. Obdivovat z ní můžete Český ráj, Orlické, Lužické i Jizerské hory, ale za hezkého počasí je možné vidět i naše hlavní město. Rozhledna se tyčí do výšky 35 metrů a je přístupná celý rok, má vlastní turniket na mince.

Křížová cesta a kostel

Křížová cesta a kostel

Určitě Vám neunikne ani Křížová cesta, kterou tvoří třináct výklenkových kapliček. Na konci křížové cesty se nachází čedičová kaplička a pokud se rozhodnete vyjít až nahoru, narazíte na barokní kostel Proměnění Páně z roku 1704. Dříve tyto památky byly považované za poutní místo a těšily se velké oblibě poutníků.

 

Allainova Věž

Allainova Věž

Když už budete procházet okolí, za zmínku stojí také Allainova věž (neboli honosný lovecký posed, jak se jí přezdívá), která je od rozhledny vzdálená necelé dva kilometry. Kruhová věž měří třináct metrů a byla postavena v roce 1862 a v roce 2014 byla zrekonstruována, nyní je věž volně přístupná turistům. Pár kroků od věže můžete najít pramen Cidliny.

 

Okolí Vrchu Tábor je bohaté na turistická místa a většinu z nich můžete vidět zcela zdarma a celý rok, doporučujeme.

 

Ukaž to všem 🙂Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.