Zámek a Hrad Staré Hrady

15 km od města Jičín se nachází zámek a hrad s názvem Staré Hrady. Díky stále bohatému programu je tento zámek vhodný pro rodiny s dětmi.

Historie

První zmínka o hradu je již z roku 1340, kdy ho v dopise Arnošt ze Staré věnuje své manželce. Jeho syn, Arnošt z Pardubic, se později stal prvním arcibiskupem pražským. Roku 1628 koupil zámek Albrecht z Valdštejna. V 17. století zámek připadá rodu Schliků a sloužil jen jako hospodářské centrum. 1945- hrad připadl státu, který ho však nadále neopravoval. V roce 1999 přešlo vlastnictví na obec Staré Hrady, která se ho rozhodla prodat, dnes patří manželům Sukovým.

Zámek dnes

Dračí komnata

Dračí komnata

V roce 2008 byl zámek znovuotevřen. Veřejnost si může prohlédnout hned tři prohlídkové okruhy. První okruh, Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I., obsahuje mnoho exponátů života nejen šlechty, ale i prostých lidí. Další okruhy jsou věnovány především dětem. Druhý okruh- Zámecké pohádkové sklepení a třetí okruh- Hradní pohádková půda jsou doprovázeny čarodějem Archibaldem I. Děti také nesmí zapomenout navštívit Dračí královskou komnatu, kde vládne dračí král Rozumbraďák XVI.

Na zámku se neustále koná mnoho akci, kalendář si můžete prohlédnout zde. Hrad je otevřen celoročně.

Vstupné: dospělí: 115,- Kč
                 děti 2- 11 let: 65,- Kč
                 studenti, senioři, mládež 85,-Kč.
                 děti do 2 let: zdarma

Oficiální web Starých Hradů zde.

 

 

Ukaž to všem 🙂Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.