Zámek Hrubá Skála

terasa na nádvoří - Zámek Hrubá Skála

Zámek Hrubá Skála

je od Paldy vzdálený 9 km a nachází se mezi Turnovem a Radvánovicemi. Z hlavní silnice, Jičín – Turnov, je takřka nepřehlédnutelný. Honosně se rozprostírá na skalním útesu nad obcí Hrubá Skála již od poloviny 14. století, kdy ho nechal, původně jako hrad, vybudovat známý rod Valdštejnů.

Jak čas ubíhal, zámek vystřídal několik majitelů a v průběhu staletí musel být několikrát přebudován a opravován kvůli několika postižením, které utrpěl v důsledku dobývání. Nejprve královským vojskem a o několik století později, po smrti Albrechta z Valdštejna, také vojsky saskými a císařskými. Zámek byl v 19. století přestavěn v novogotickém stylu a dnes slouží převážně jako hotel s wellness nabídkou.

Kostel sv. Josefa - Zámek Hrubá Skála

Kostel sv. Josefa – Zámek Hrubá Skála

V sezóně je zámek přístupný turistům, kteří si mohou projít nádvoří a rozhlédnout se po krajině z vyhlídkové věže. Nově je zde připravena i prohlídková trasa věnovaná i historii nedávné a filmu Princ Bajaja.

V létě se zde odehrává mnoho zajímavých akcí vhodných jak pro dospělé, tak i pro ty nejmenší z nás. Není nouze o kejklíře, tanečnice, muzikanty a samozřejmě rytíře! Nesmíme také opomenout zámeckou rokli, kde se odehrává vše, na co budou Vaše děti vzpomínat. Na tomto místě ožívá vše českými pohádkami, kterými jsou děti provázeny s pomocí mnoha zvířátek.

Ve sportovním centru se děti mohou zúčastnit řady soutěží a vyzkoušet spoustu činností např. slaňování, lukostřelbu, trampolíny nebo velké lanové centrum.

Pokud navštívíte zámek, určitě stojí za to se porozhlédnout i v Hruboskalském skalním městě, které je vhodné nejen pro pěší turistiku, ale můžete zde najít i mnoho značených cykloturistických tras. Pro milovníky horolezectví je toto místo rájem na zemi. Kromě Lebky a Čertovy ruky tu je i Myší díra – skály samo sebou.

Více o historii najdete na oficiálním webu zámku.

Prohlídky zámku

Červenec – srpen: od 10:00 – 16:00 každý den.
Červen a září: prohlídky v sobotu a neděli od 10:00 do 16.00
Prohlídka trvá 30 minut a stojí 50 Kč. Vstup do areálu zámku 20 Kč.

Pro hosty ubytované na Paldě jsou vstupenky k zakoupení přímo na naší recepci se slevou.

Ukaž to všem 🙂Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

1 komentář u „Zámek Hrubá Skála

  1. Pingback: Hrad Valdštejn | Tip na výlet z RS Palda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.