Zámek Sychrov

Jeden z nejkrásnějších zámků v Českém ráji, Sychrov, se nachází nedaleko od Turnova. Je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Libereckém kraji.

královské apartmá

královské apartmá

Novogotický zámek původně sloužil jako sídlo francouzského rodu Rohanů, interiér je vybaven původním nábytkem, obrazy, a další výzdobou. Jako jediný v ČR se tento zámek může pyšnit Královským apartmá, které se skládá hned z několika pokojů. Nejzajímavější z nich je červený pokoj, kde si můžete prohlédnout porcelánovou sbírku, či portréty francouzských panovníků.

 

oranžérie

oranžérie

Roku 1995 se stal zámek národní památkou, není divu, zámek není navštěvován jen kvůli přepychovému interiéru, ale návštěvnost zajišťuje i anglický park, který má rozlohu 23 ha. V parku můžete narazit na rozvalinu Arthurova hradu a na dominantu parku- oranžérii, která sloužila jako letní zámeček a později jako květinová galerie.

Zámek navštívilo hned několik významných hostů jako například francouzský král Karel X., František Josef I. nebo Marie Terezie. Zálibu ve zdejším zámku a okolí projevil skladatel Antonín Dvořák, který byl hostem na zámku několikrát.

Sychrovský zámek je též známí pro společenské události, kalendář akcí si můžete prohlédnout zde.

Více informací o zámku si můžete přečíst na jeho stránkách.

Ukaž to všem 🙂Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.