Zřícenina hradu Rotštejn

V přírodní rezervaci Klokočských skal, 9 km severovýchodně od Turnova, leží zřícenina gotického hradu Rotštejn. Ten každoročně ožívá mnoha akcemi pro děti a mládež.

Poklad

Jako každá správná zřícenina, tato je také opředena tajemstvím.  Pokud se Vám v okolí Rotštejna podaří najít starodávný poklad, dávejte si na něj pozor. Podle pověsti je poklad prokletý a pokud mu propadnete, je možné, že se ztratíte v čase.

Historie

Zřícenina hradu Rotštejn

Zřícenina hradu Rotštejn

V čase se však neztratila informace, že stejně jako hrad Valdštejn i Rotštejn byl založen rodem Markvarticů. Doba jeho největší slávy byla za vlády Karla IV, kdy tehdejší majitel hradu pan Ješek z Rotštejna získal od císaře výsadu pořádat trhy v nedalekém Klokočí a tím přinesl místu věhlas. Později byl hrad opuštěn, pískovce se bortily a památka chátrala.

Konečná záchrana hradu byla uskutečněna až ve 20. století, , kdy se o místo začalo starat trampské sdružení.  Dnes je hrad součástí Programu záchrany architektonického dědictví České republiky a v letní sezóně se těší velké návštěvnosti.

 

Pro více informací navštivte oficiální stránky hradu .

Pokud jste ubytovaní na Paldě, můžete si koupit vstupenky přímo na naší recepci.

Ukaž to všem 🙂Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odpovězte prosím na jednoduchou kontrolní otázku - ochrana proti robotům * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.